171 | Abaddon the Despoiler | Johan Grenier | Blue/Black/Red | M | Warhammer 40,000 Commander |
178 | Abaddon the Despoiler | Johan Grenier | Blue/Black/Red | M | Warhammer 40,000 Commander |
2 | Abdel Adrian, Gorion's Ward | Karl Kopinski | White | U | Commander Legends: Battle for Baldur's Gate |
375 | Abdel Adrian, Gorion's Ward | Phil Stone | White | U | Commander Legends: Battle for Baldur's Gate |
162 | Abzan Guide | Steve Prescott | White/Black/Green | C | Khans of Tarkir |
120 | Abzan Kin-Guard | Craig J Spearing | Green | U | Fate Reforged |
124 | Academy Raider | Karl Kopinski | Red | C | Magic 2014 Core Set |
148 | Adder-Staff Boggart | Jeff Miracola | Red | C | Lorwyn |
89 | Agent Frank Horrigan | Wisnu Tan | Black/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
405 | Agent Frank Horrigan | Wisnu Tan | Black/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
194 | Ahn-Crop Champion | Craig J Spearing | White/Green | U | Amonkhet |
226 | Ahn-Crop Champion | Craig J Spearing | White/Green | U | Amonkhet Remastered |
117 | Ahn-Crop Crasher | Seb McKinnon | Red | U | Amonkhet |
137 | Ahn-Crop Crasher | Seb McKinnon | Red | U | Amonkhet Remastered |
113 | Ahn-Crop Invader | Tomasz Jedruszek | Red | C | War of the Spark |
220 | Akiri, Fearless Voyager | Ekaterina Burmak | White/Red | R | Zendikar Rising |
335 | Akiri, Fearless Voyager | Ekaterina Burmak | White/Red | U | Commander Masters |
365 | Akiri, Fearless Voyager | Ekaterina Burmak | White/Red | R | Zendikar Rising |
151 | Akki Avalanchers | Matt Thompson | Red | C | Champions of Kamigawa |
130 | Akki Ember-Keeper | April Prime | Red | C | Kamigawa: Neon Dynasty |
153 | Akki Lavarunner | Matt Cavotta | Red | R | Champions of Kamigawa |
92 | Akki Raider | Martina Pilcerova | Red | U | Betrayers of Kamigawa |
93 | Akki Underling | Franz Vohwinkel | Red | C | Saviors of Kamigawa |
134 | Akoum Boulderfoot | Alex Horley-Orlandelli | Red | U | Rise of the Eldrazi |
134 | Akoum Warrior | Karl Kopinski | Red | U | Zendikar Rising |
88 | Akroan Line Breaker | Marco Nelor | Red | U | Journey into Nyx |
90 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | R | Fate Reforged |
101 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | R | Double Masters 2022 |
118 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | R | Dominaria United Commander |
119 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | R | Commander 2016 |
143 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | R | Ikoria Commander |
338 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | B | Time Spiral Remastered |
447 | Alesha, Who Smiles at Death | Anastasia Ovchinnikova | Red | R | Double Masters 2022 |
60 | Alesha's Vanguard | Torstein Nordstrand | Black | C | Fate Reforged |
2 | Allosaurus Rider | Daren Bader | Green | R | Duel Decks Anthology, Elves vs. Goblins |
2 | Allosaurus Rider | Daren Bader | Green | R | Duel Decks: Elves vs. Goblins |
101 | Allosaurus Rider | Daren Bader | Green | R | Coldsnap |
215 | Alpine Houndmaster | Mark Behm | White/Red | U | Core Set 2021 |
42 | Ambassador Oak | Steve Prescott | Green | C | Duel Decks: Mind vs. Might |
113 | Ambassador Oak | Steve Prescott | Green | C | Morningtide |
158 | Ambassador Oak | Steve Prescott | Green | C | Masters 25 |
375 | Ambassador Oak | Steve Prescott | Green | C | Jumpstart |
9 | Angel of Indemnity | Denman Rooke | White | R | Outlaws of Thunder Junction Commander |
45 | Angel of Indemnity | Denman Rooke | White | R | Outlaws of Thunder Junction Commander |
149 | Anthousa, Setessan Hero | Howard Lyon | Green | R | Theros |
3 | Arashin Foremost | David Palumbo | White | R | Dragons of Tarkir |
88 | Archetype of Aggression | Mathias Kollros | Red | U | Born of the Gods |
102 | Arctic Nishoba | Dave Kendall | Green | U | Coldsnap |
43 | Armored Skaab | Volkan Baga | Blue | C | Innistrad |
130 | Armory Veteran | Caio Monteiro | Red | C | Adventures in the Forgotten Realms |
35 | Arms Scavenger | David Robert Hovey | Red | R | Innistrad: Midnight Hunt Alchemy |
86 | Ash Zealot | Eric Deschamps | Red | R | Return to Ravnica |
56 | Ashenmoor Cohort | Lucio Parrillo | Black | C | Shadowmoor |
180 | Ashenmoor Gouger | Matt Cavotta | Black/Red | U | Shadowmoor |
190 | Ashenmoor Gouger | Matt Cavotta | Black/Red | U | Modern Masters 2015 Edition |
71 | Aspiring Champion | Miguel Sacristan | Red | R | Warhammer 40,000 Commander |
104 | Assault Intercessor | Steve Argyle | White/Black | R | Warhammer 40,000 Commander |
194 | Astor, Bearer of Blades | Josh Hass | White/Red | R | Dominaria United |
293 | Astor, Bearer of Blades | Ivan Shavrin | White/Red | R | Dominaria United |
334 | Astor, Bearer of Blades | Ivan Shavrin | White/Red | R | Dominaria United |
174 | Atarka Beastbreaker | Johannes Voss | Green | C | Dragons of Tarkir |
129 | Atarka Pummeler | Lucas Graciano | Red | U | Dragons of Tarkir |
24 | Aurora Champion | Uriah Voth | White | C | Battlebond |
166 | Avalanche Tusker | Matt Stewart | Blue/Red/Green | R | Khans of Tarkir |
42 | Aven Eternal | Johan Grenier | Blue | C | War of the Spark |
5 | Aven Gagglemaster | Mike Bierek | White | U | Core Set 2021 |
39 | Aven Initiate | Jakub Kasper | Blue | C | Double Masters 2022 |
43 | Aven Initiate | Jakub Kasper | Blue | C | Amonkhet |
50 | Aven Initiate | Jakub Kasper | Blue | C | Amonkhet Remastered |
30 | Aven Reedstalker | Scott Murphy | Blue | C | Hour of Devastation |
6 | Aven Skirmisher | Jason Rainville | White | C | Fate Reforged |
5 | Aven Sunstriker | John Severin Brassell | White | U | Dragons of Tarkir |
195 | Aven Wind Guide | Sidharth Chaturvedi | White/Blue | U | Amonkhet |
228 | Aven Wind Guide | Sidharth Chaturvedi | White/Blue | U | Amonkhet Remastered |
22 | Avenging Huntbonder | Evyn Fong | White | R | Ikoria Commander |
194 | Avenging Huntbonder | Evyn Fong | White | R | Streets of New Capenna Commander |
151 | Axegrinder Giant | Warren Mahy | Red | C | Lorwyn |
1 | Axgard Braggart | Svetlin Velinov | White | C | Kaldheim |
99 | Azamuki, Treachery Incarnate | Paolo Parente | Red | U | Betrayers of Kamigawa |
55 | Azra Bladeseeker | Joe Slucher | Red | C | Battlebond |
75 | Azra Oddsmaker | Josh Hass | Black/Red | U | Battlebond |
150 | Backwoods Survivalists | Chris Rallis | Green | C | Eldritch Moon |
3 | Ballroom Brawlers | John Stanko | White | U | Streets of New Capenna |
59 | Banewhip Punisher | Scott Murphy | Black | U | Hour of Devastation |
| Barktooth Warbeard | Andi Rusu | Black/Red | U | Legends |
144 | Barktooth Warbeard | Andi Rusu | Black/Red | C | Masters Edition III |
154 | Barkweave Crusher | Kev Walker | Green | C | Dominaria United |
44 | Barrage Ogre | David Rapoza | Red | U | Duel Decks: Elves vs. Inventors |
83 | Barrage Ogre | David Rapoza | Red | U | Scars of Mirrodin |
496 | Barrage Ogre | David Rapoza | Red | U | Jumpstart 2022 |
| Bartel Runeaxe | Andi Rusu | Black/Red/Green | R | Legends |
145 | Bartel Runeaxe | Andi Rusu | Black/Red/Green | U | Masters Edition III |
2 | Battershield Warrior | Colin Boyer | White | U | Kaldheim |
63 | Battle Brawler | Karl Kopinski | Black | U | Fate Reforged |
115 | Battle-Scarred Goblin | Hristo D. Chukov | Red | C | The Lord of the Rings: Tales of Middle Earth |
566 | Battle-Scarred Goblin | Hristo D. Chukov | Red | C | The Lord of the Rings: Tales of Middle Earth |
197 | Battlewand Oak | Steve Prescott | Green | C | Lorwyn |
187 | Bear Down | Aldo Dominguez | Green | U | Wilds of Eldraine |
167 | Bear's Companion | Winona Nelson | Blue/Red/Green | U | Khans of Tarkir |
182 | Bear's Companion | Winona Nelson | Blue/Red/Green | U | Double Masters 2022 |
10 | Beastbreaker of Bala Ged | Karl Kopinski | Green | U | Duel Decks: Zendikar vs. Eldrazi |
178 | Beastbreaker of Bala Ged | Karl Kopinski | Green | U | Rise of the Eldrazi |
14 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Duel Decks: Speed vs. Cunning |
40 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Planechase Anthology |
40 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Planechase 2012 Edition |
83 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Commander Anthology 2018 |
119 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Eternal Masters |
150 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | C | Vintage Masters |
171 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Commander 2014 |
294 | Beetleback Chief | Wayne England | Red | U | Jumpstart |
120 | Belligerent of the Ball | Pascal Quidault | Red | U | Wilds of Eldraine |
33 | Bellowing Mauler | Daarken | Black | R | Streets of New Capenna Commander |
134 | Bellowing Mauler | Daarken | Black | R | Streets of New Capenna Commander |
64 | Bellowing Saddlebrute | Torstein Nordstrand | Black | U | Khans of Tarkir |
4 | Beskir Shieldmate | Manuel Castañón | White | C | Kaldheim |
101 | Big Winner | Parente | Red | C | Unfinity |
157 | Bitterblade Warrior | Slawomir Maniak | Green | C | Amonkhet |
122 | Bladegraft Aspirant | Valera Lutfullina | Red | C | Phyrexia: All Will Be One |
14 | Blaring Captain | Grzegorz Rutkowski | Black | U | Battlebond |
13 | Blaring Recruiter | Grzegorz Rutkowski | White | U | Battlebond |
55 | Bleak Coven Vampires | Randis Albion | Black | C | Scars of Mirrodin |
105 | Blind-Spot Giant | Jim Murray | Red | C | Modern Masters |
153 | Blind-Spot Giant | Jim Murray | Red | C | Lorwyn |
93 | Blood Age General | Johan Grenier | Red | C | Strixhaven: School of Mages |
41 | Blood Ogre | Christopher Moeller | Red | C | Archenemy: Nicol Bolas |
49 | Blood Ogre | Christopher Moeller | Red | C | Duel Decks: Heroes vs. Monsters |
106 | Blood Ogre | Christopher Moeller | Red | C | Modern Masters 2015 Edition |
122 | Blood Ogre | Christopher Moeller | Red | C | Magic 2012 |
88 | Blood-Chin Fanatic | David Palumbo | Black | R | Dragons of Tarkir |
89 | Blood-Chin Rager | Karl Kopinski | Black | U | Dragons of Tarkir |
82 | Bloodlord of Vaasgoth | Greg Staples | Black | M | Magic 2012 |
102 | Bloodlord of Vaasgoth | Greg Staples | Black | M | Commander 2017 |
121 | Bloodlord of Vaasgoth | Greg Staples | Black | M | Innistrad: Crimson Vow Commander |
120 | Bloodlust Inciter | Anthony Palumbo | Red | C | Amonkhet |
140 | Bloodlust Inciter | Anthony Palumbo | Red | C | Amonkhet Remastered |
50 | Bloodmark Mentor | Dave Allsop | Red | U | Duel Decks: Knights vs. Dragons |
83 | Bloodmark Mentor | Dave Allsop | Red | U | Shadowmoor |
121 | Bloodrage Brawler | Lars Grant-West | Red | U | Amonkhet |
296 | Bloodrage Brawler | Lars Grant-West | Red | U | Jumpstart |
64 | Bloodscale Prowler | Lars Grant-West | Red | C | Guildpact |
85 | Bloodshot Trainee | Matt Stewart | Red | U | Scars of Mirrodin |
107 | Bloodshot Trainee | Matt Stewart | Red | U | Modern Masters 2015 Edition |
110 | Bloodshot Trainee | Lucio Parrillo | Red | U | Future Sight |
119 | Bloodshot Trainee | Matt Stewart | Red | U | Double Masters |
298 | Bloodshot Trainee | Matt Stewart | Red | U | Jumpstart |
66 | Bloodsoaked Champion | Aaron Miller | Black | R | Khans of Tarkir |
243 | Bloodsoaked Champion | Aaron Miller | Black | R | Streets of New Capenna Commander |
740 | Bloodsoaked Champion | Aaron Miller | Black | R | Commander Legends: Battle for Baldur's Gate |
115 | Bloodstone Goblin | Magali Villeneuve | Red | C | Dominaria |
104 | Bloodthirsty Ogre | Thomas M. Baxa | Black | U | Champions of Kamigawa |
168 | Body Dropper | Jakub Kasper | Black/Red | C | Streets of New Capenna |
100 | Bog Hoodlums | Brandon Dorman | Black | C | Lorwyn |
34 | Boggart Brute | Igor Kieryluk | Red | C | Duel Decks: Merfolk vs. Goblins |
131 | Boggart Brute | Igor Kieryluk | Red | C | Core Set 2019 |
133 | Boggart Brute | Igor Kieryluk | Red | C | Magic Origins |
299 | Boggart Brute | Igor Kieryluk | Red | C | Jumpstart |
104 | Boggart Mob | Thomas Denmark | Black | R | Lorwyn |
13 | Boggart Ram-Gang | Dave Allsop | Red/Green | U | Premium Deck Series: Fire and Lightning |
203 | Boggart Ram-Gang | Dave Allsop | Red/Green | U | Shadowmoor |
156 | Boggart Sprite-Chaser | Mark Poole | Red | C | Lorwyn |